توضیحات کامل :

پاورپوینت تحقیق علّی – مقایسه ای در 24 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

 

فهرست مطالب

مقدمه

تعریف تحقیق

مراحل یک تحقیق

انواع تحقیق

تحقیق علّی - مقایسه ای

روش های کنترل در تحقیق علّی- مقایسه ای

مقایسه روش علّی- مقایسه ای با روش همبستگی

مقایسه روش علّی- مقایسه ای با روش آزمایشی

شروط برقراری یک رابطه علّی

تجزیه و تحلیل داده ها در روش علّی- مقایسه ای

محدودیت ها و نقاط ضعف تحقیقات علّی- مقایسه ای

فهرست منابع

 

قسمتی از متن

روش علّی - مقایسه ای یا روش پس رویدادی معمولا به تحقیقاتی اطلاق می شود که در آن ها پژوهش گر با توجه به متغیر وابسته به بررسی علل احتمالی وقوع آن می پردازد. به عبارت دیگر تحقیق علّی- مقایسه ای، گذشته نگر بوده و سعی بر آن دارد که از معلول به علت احتمالی پی ببرد.

هدف از روش علّی- مقایسه ای، یافتن علت های احتمالی یک الگوی رفتاری است. بدین منظور، آزمودنی هایی که دارای رفتار مورد مطالعه هستند با آزمودنی هایی که این رفتار در آن ها مشاهده نمی شود، مقایسه می شوند. این روش را غالبا "پس رویدادی" می نامند،  زیرا اشاره به مواردی دارد که در آن ها علت از پیش، رخ داده و مطالعه ی آن در حال حاضر، از طریق اثری که بر متغیری دیگر گذارده، امکان دارد.

 

توضیحات

این فایل شامل پاورپوینتی با موضوع " تحقیق علّی – مقایسه ای"  می باشد که در حجم 24  اسلاید، همراه با توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند توسط دانشجویان به عنوان ارائه کلاسی (سمینار و کنفرانس کلاسی) مورد استفاده قرار گیرد.

پاورپوینت تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و در تهیه آن کلیه اصول و علائم نگارشی و چیدمان جمله بندی رعایت گردیده است و قالب آن را نیز به دلخواه می توان تغییر داد.